Niesamowity sukces Ronaldo!

01 Jul 2024, 15:20
196
0

Co robi Cristiano Ronaldo? Portugalski napastnik strzelił pięć strzałów w jednej połowie. I to w wieku 39 lat! Jednak po ostatnim gwizdku sędziowie nie zgodzili się z tym. Najnowsze wiadomości można znaleźć tutaj.

Portugalczyk powtórzył swój rekord ponad 10 lat temu! A potem usunęli go z legendy.
W meczu 26. rundy mistrzostw Arabii Saudyjskiej „Al-Nasr” był gościem „Abhy”, jednego z outsiderów ligi. Warto zaznaczyć, że klub ten reprezentują zawodnicy doskonale znani rosyjskim kibicom: pomocnicy Grzegorz Krychowiak (były Krasnodar i Lokomotiv) oraz Francois Kamano (byłe Loko). Nie pomagają one jednak „Abha” wznieść się wysoko. Zespół znajduje się na 16. miejscu (na 18) zagrożonym spadkiem. „Abha” „an-Nasra” nie może przeciwstawić się niczemu. Klub, w którym gra legendarny Portugalczyk, raczej nie powalczy o mistrzostwo z „Al-Hilal”, ale powinien pewnie zająć drugie miejsce.

A Cristiano od początku zaczął rozdzierać Abhę. W 11. minucie zdobył bramkę z rzutu wolnego wbijając piłkę pod mur. Dziesięć minut później Ronaldo zdobył podwójną bramkę. Kolejny rzut wolny, ale tym razem Portugalczyk uderzył w mur. W ostatnich sezonach Krisha w Europie krytykowano go za słabe sety, ale tutaj strzelił jednocześnie dwa gole!

Czy Kris przestał? Oczywiście nie! W 33. minucie asystował Sadio Mane, a zwycięską bramkę zdobył Al-Nasr. Pod koniec połowy Ronaldo był sam przed bramką Abhy i strzelił hat-tricka. W 44. minucie zaliczył drugą asystę – tym razem dla Abdulmajida Al-Sulayhima. Szaleństwo! Hat-trick i dwie asysty w drugiej połowie. W przerwie główny trener Luis Castro zastąpił napastnika, który wykonał swoje zadanie.

Co ciekawe, w ostatniej rundzie Ronaldo strzelił trzy gole przeciwko „Al-Tai” (5:1). Cristiano jest królem strzelców Mistrzostw Arabii Saudyjskiej. Ma teraz 29 goli, 7 goli przewagi nad Aleksandarem Mitroviciem (Al-Hilal). Portugalczyk jest także liderem pod względem asyst (10), dzieląc pierwsze miejsce z Riyadem Mahrezem (Al-Ahly).

Pięć imponujących ruchów w pół minuty – powtórzenie rekordu Ronaldo. Grając dla „Realu” w 38. rundzie mistrzostw Hiszpanii sezonu 2010/2011 przeciwko „Almerii”, Cristiano strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty w 45 minut. Piłkarze Madrytu pokonali swojego przeciwnika wynikiem 8:1. W sumie Portugalczyk wykonał podczas tego spotkania sześć imponujących akcji. Taki sam wynik był w meczu „Examples” z „Espanyolem” w 2015 roku (6:0). Później Portugalczyk strzelił 5 goli i zaliczył jedną asystę.

Napastnik zdobywał po pięć punktów na występ w trzech kolejnych meczach: z Granadą (9:1, 2015, 5+0) i Gironą (6:3, 2018, 4+1) w mistrzostwach Hiszpanii, a także w meczu ligowym z Malmö w Lidze Mistrzów (8:0, 2015, 4+1). Zwykły piłkarz co najwyżej raz w swojej karierze spotkał się z takim występem. A Cristiano rozegra jeszcze wiele meczów z czterema bramkami. Wyjątkowy, legendarny zawodnik, który na koniec swojej kariery sprawiał takie niespodzianki i ustanawiał rekordy.

Po ostatnim gwizdku statystyki lub sędziowie odebrali Ronaldo jedno z podań. Nie jest jasne dlaczego. Ale teraz Cristiano ma cztery skuteczne ruchy na połowę zamiast pięciu. Nadal fajne, ale nie historyczne.