Al Nasr » Al-Nasr przerywa szaloną passę zwycięstw » Al-Nasr przerwał szaloną passę Al-Hilala

Al-Nasr przerwał szaloną passę Al-Hilala

01 Jul 2024, 14:48
Al-Nasr przerywa szaloną passę zwycięstw
167
0

Malcolm obronił przeciwko Al-Nasrowi Cristiano! O wszystkim zadecydował kontrowersyjny rzut karny w 90. + 10. minucie
Gra Al-Nasra, Mane, Laporte, Brozovicia i Ospiny Ronaldo przeciwko Al-Hilalowi, Mitrovicowi, Milinkovicowi-Savicowi, Nevesowi i Bono z Malcom to jeden z kilku powodów, dla których warto obejrzeć mistrzostwa Arabii Saudyjskiej. Jedynym ALE jest to, że mistrz zajął miejsce w znanej już rundzie 32. I zagrał w tym meczu.

„Al-Hilal” wygrał 29 z 31 meczów rozgrywanych w Arabii Saudyjskiej. Narysowałem pozostałe dwa. Jak się temu oprzeć? Na dużą odległość - nie ma mowy. Ale w danym meczu jest to całkowicie opcjonalne. Stało się tak na przykład w półfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów przeciwko drużynie ZEA „Al Ain” (4:2, 1:2). Później Al-Nasr nie powtórzył tej sytuacji ze
względu na kontrowersyjną decyzję sędziego.

Al-Nasr przegrał trzy poprzednie bezpośrednie mecze (w tym mecz towarzyski) z Al-Hilal od czasu zdobycia Pucharu Klubowego Mistrzów Arabów w sierpniu. W związku z tym Al-Nasr zyskał przyzwoitą pozycję w Al-Hilal. Dla „Rycerzy Nejda” było sprawą honoru głośne trzaśnięcie drzwiami na zakończenie mistrzostw. Najświeższe informacje znajdziesz tutaj.

Gospodarze przegapili zwycięstwo nad „Al-Hilal”. Chociaż nie powinny.
Zespół Luisa Castro pokazał naprawdę niesamowitą postawę. Druga minuta rozpoczęła się od wyniku 1:0. „Al-Nasr” wyróżnił się już ponad 20 sekundami. Ospina wybił piłkę od bramki, Mane podał piłkę z lewego skrzydła do Cristiano, który podał piłkę do Otavio, który wbił się w prawy róg.

Pod taką presją Al-Hilal nie mógł dumnie podnieść głowy. Ronaldo powinien wkrótce znaleźć się na tablicy wyników, ale oddał słaby strzał. Wielokrotny zdobywca piłek próbował dolecieć w lewy róg, ale od zewnętrznej strony nawet nie trafił w siatkę. A właściciele naprawdę mieli wiele marzeń.

W kolejnej minucie, po walce w środku pola, gospodarze mieli obiecujące kontrataki. Yahya na środku placu przejął piłkę od Al-Bulaiha i podał do Ronaldo. Wystrzelił wysoką piłkę niemal z prawego rogu pola bramkowego, ale została ona wypuszczona do Mane. W ciągu siedemnastu sekund Cristiano trafił w rybę – znacznie powyżej celu.

Al-Hilal nieco odzyskał siły, ale nie pokazał nic innego, jak tylko zwyciężył w ataku. Ronaldo zmarnował świetną okazję, uderzając podaniem z prawej na lewą stronę bramki. Krish również nie trafił w bramkę po uderzeniu głową. Bliżej przerwy Milinkovic-Savic odbił się rykoszetem w lewy róg po zagraniu z Malcomem.

W drugiej połowie zaczął się wyłaniać inny obraz sytuacji. Al-Nasr przeszedł w tryb defensywny i zaangażował się w bezpieczeństwo. Milinkovic-Savic był bliski zdobycia bramki po ostrym strzale z drugiego piętra. Lecz przez. Gol był gotowy, ale Mitrovic głową skierował piłkę nad bramką, a następnie bramka zamieniła się w kolejną bramkę.

Ronaldo dośrodkował z prawej strony, a Bow obronił. Następnie były bramkarz Sevilli obronił Al-Hilala po rzucie rożnym, a Al-Kheybari strzelił gola z dystansu. Goście ponownie zaatakowali i w dogrywce wywalczyli rzut karny po zastosowaniu VAR. Mane machnął przeciwnikowi na skraj pola karnego, a Mitrovic wykorzystał rzut karny w lewy róg (1:1).

Bramka rewanżowa padła w 90. + 10. minucie. Podjęli taką decyzję. Al-Hilal staje się rodzajem magicznego klubu dla Al-Nasra. Jednak piękna passa 24 kolejnych zwycięstw Al-Hilala w mistrzostwach została ponownie przerwana. „Al-Nasr” i „Al-Hilal” spotkają się ponownie w finale Pucharu Króla w maju tego roku.