28 Jun 2024, 13:46
187
0

Ronaldo pobił rekord i opuścił boisko jak król. Następnie Al-Nasr dał występ w cyrku
„Al-Nasr” pokonał „Al-Ittihad” wynikiem 4:2 w meczu finałowym 34. rundy Mistrzostw Arabii Saudyjskiej w piłce nożnej.

Wśród zwycięzców znalazł się portugalski napastnik Cristiano Ronaldo, który strzelił rzut karny, podwójną bramkę zdobył także Meshari Al-Nemer. Po wyrzuceniu z boiska Suwaylema Al-Menhali w 66. minucie goście, którzy stanowili mniejszość, zdobyli bramki Farhah Al-Shamrani i Fabinho.

39-letni Ronaldo strzelił w sezonie 35 goli, ustanawiając rekord w historii Mistrzostw Arabii Saudyjskiej. Poprzednie osiągnięcie należało do Abderrazagha Hamdallaha, który w sezonie 2018/19 strzelił 34 gole.

„Al-Nasr” zajął drugie miejsce w tabeli Pro League z 82 punktami. Zespół Cristiano Ronaldo, podobnie jak mistrzowie Al-Hilal (96) i Al-Ahly (65), będzie rywalizować w Lidze Mistrzów. Najnowsze wiadomości znajdziesz tutaj.

Prawie oddają wygrany mecz „Al-Ittihadowi”. Jednak Cristiano nadal pragnie osiągnąć wielkie rzeczy.
W ostatniej rundzie mistrzostw spotkanie dwóch gigantów Arabii Saudyjskiej „Al-Nasr” i „Al-Ittihad” praktycznie niczego nie rozwiązało. Pierwszy miał gwarancję srebra, drugi poniósł porażkę i mógł być czwarty lub piąty. Ale nie dla Cristiano Ronaldo, który ma na koncie kolejny rekord.

Do składu „Al-Ittihad” jak zwykle nie trafił Karim Benzema – nie grał przez nieco ponad miesiąc. Podaje się, że przyczyną był uraz mięśnia. Niemniej jednak chęć Francuza zmiany mistrzostwa była znana od dawna. Wśród gwiazd znalazły się jedynie N'Golo Kante i Jota, co sugeruje, że motywacja zespołu była niska.

Na ławkach rezerwowych Al-Nasra siedzieli Otavio i Marcelo Brozovic, a Sadio Mane został wyrzucony z boiska w przerwie. A Aymeric Laporte i Alex Telles pojechali na wakacje. Cristiano nie przejmował się niechęcią partnerów i przeciwników do pokazania swojej klasy – gdyby strzelił gola, powtórzyłby ligowy rekord strzelecki: Abderrazaq Hamdalla strzelił dla Al-Nasr 34 gole w sezonie 2018/2019.

Ronaldo nie zadowalało powtarzanie poprzeczki – chciał ustawić własną. W pierwszej połowie dwukrotnie był na spalonym. A w dogrywce poprawiał się, robiąc wszystko zgodnie z przepisami.

Następnie Ronaldo biegł niemal sam na sam z bramkarzem. Saudyjski obrońca powalił go przed pole karne i zobaczył przed sobą czerwoną kartkę. Krish nie zdobył bramki z rzutu wolnego, ale minutę później podwoił prowadzenie, skacząc najwyżej po rzucie rożnym. Siiiiiii!!! Jest rekord! I dublet: Ronaldo został także pierwszym zawodnikiem w historii, który wygrał konkursy strzeleckie w czterech różnych ligach.

Zadowolony z wyniku Cristiano został zastąpiony w 74. minucie ciągłymi brawami z trybun. Na próżno, bo wkrótce Al-Nasr zdobył rzut karny. Gharib był zmuszony to zrobić zamiast Ronaldo.

3:0, przewaga liczebna. Co może być nie tak? I po prostu poszło: Al-Ittihad przeprowadził zmasowane ataki i odzyskał dwa gole, w tym strzał Fabinho z 11 jardów w 90+2. Nieobecność Laporte miała wpływ. Pozornie super nielogiczne 3:3 zaskoczy niewielu. Ale tym ludziom nie wystarczyło na więcej. Tam Al-Nemer również zakończył kontratak bramką. 4:2.